לא בטוחים איזו גרסה מתאימה לכם?

לחצו עליי

הזן את פרטי החשבון

אנא מלא שדה זה

0
0

הזן את פרטי החשבון

אנא מלא שדה זה

0
0

הזן את פרטי החשבון

אנא מלא שדה זה

0
0

הזן את פרטי החשבון

אנא מלא שדה זה

0
0
0
0
0
0

מנהל סיסמאות: הכלי שיגן עליכם מפני גנבת סיסמאות

מסך התחברות עם פרטי משתמש

כולם שמעו מתישהו על אנטי וירוסים, אך לא כולם מודעים לכך שיש גם סוג של כלי עזר ייעודיים לניהול סיסמאות. במאמר שלפניכם תוכלו להכיר את הכלים האלה, את יכולותיהם השונות, וכמן כן ניתן לכם כמה המלצות לבחירה טובה של מנהלי סיסמאות וכן שלוש דוגמאות למוצרים מובילים בתחום זה.

מה זה מנהל סיסמאות?

מנהל סיסמאות הוא כלי עזר באבטחה שיכול לסייע לכם בדרכים רבות. יכולתו הבסיסית היא אחסון מרוכז ומאובטח של הסיסמאות שלכם. מעבר לכך, מנהל סיסמאות עשוי לספק עזרים רבים נוספים. דוגמה בולטת לכך היא כלי עזר ליצירת סיסמאות מהירה. כמובן שגם מנהל הסיסמאות ייצור בשבילכם סיסמאות איכותיות ולא פשוטות מדי וקלות לפיצוח. כמו כן, הוא עשוי לסייע במילוי סיסמאות במקומכם כדי להתחבר לאתרים ולשירותים שונים. במבט רחב יותר, מנהל סיסמאות הוא אחד האלמנטים החשובים והשימושיים בתמהיל הפתרונות המומלצים לאבטחת מידע במחשבים. אבטחה כזו דורשת שילוב של כלים מסוגים שונים כדי להיות יעילה באמת, אחרת הפורצים פשוט ינצלו את ההיבט של המערכת שאינו מוגן. הרי אין טעם באין-ספור דלתות כבדות וחזקות לעצירת פורצים, אם משאירים חלון פתוח, ולכן דרוש שילוב מחושב של שירותי הגנה לעסקים, כגון מוצרי חברת האבטחה הבולטת ESET.

מה מטרת מנהל סיסמאות?

המטרה הכללית של מנהל סיסמאות היא לספק טיפול מיטבי בסיסמאות. זה אומר בעיקר לרכז, לייעל ולאבטח את הטיפול בסיסמאות על כל היבטיו. היבט האבטחה חשוב מאוד מאחר שתוקפים משקיעים מאמצים רבים ויש להם לא מעט יכולות בהשגת סיסמאות כאלה. כמו כן, כדאי לזכור את ההיבט הזה – תוקפים עשויים להשיג את הסיסמה שלכם באופן שלא תהיו מודעים לו. לאחר מכן, הם עשויים לעשות בה שימוש מתמשך באופן שלא מתגלה לאורך זמן עד שנעשה כבר לא מעט נזק. מלבד היבט האבטחה, מנהל סיסמאות מאפשר כאמור גם לטפל בדברים באופן מרוכז ונוח ולייעל זאת באמצעות מגוון יכולות מתקדמות.

למי זה מתאים?

מנהלי סיסמאות מתאימים עקרונית לכל משתמשי המחשב באשר הם, ודאי על רקע המצב היום שבו משתמשים בשירותי ענן שונים ומגוון אתרים אשר דורשים הרשמה עם סיסמאות. לכן מנהלי סיסמאות מתאימים מאוד למי שיש להם סיסמאות רבות, למי שעומדים בפני סיכוני אבטחה גדולים ולמי שמנהלים כמה מחשבים והתקני מחשוב.

למה חשוב להשתמש בכלי אחד לניהול סיסמאות?

ברור לכולם שסיסמאות הן אלמנט רגיש ומרכזי באבטחת מידע. לכן, לניהול המסודר שלהן יש חשיבות רבה ומובנת מאליה. הטוב ביותר היה אם יכולנו לזכור את כל הסיסמאות שלנו, כך הן היו מוגנות לגמרי מתוקפים. אבל לא כולנו מסוגלים ומה יקרה אם נשכח סיסמה חשובה? מה גם שסיסמאות אמורים (וחשוב) לשנות מדי פעם ואז יש צורך לזכור את הסיסמה החדשה. כמו כן, האפשרויות של סיסמה אחת למטרות רבות או סיסמה פשוטה לזכירה הן לא רעיון טוב. בפועל, מי שניגשים לכך באופן חכם, מוצאים את עצמם עם סיסמאות רבות ולא קלות לזכירה.

מה צריך לבדוק כאשר מחפשים מנהל סיסמאות?

כמו כל תוכנת אבטחה, גם מנהל סיסמאות הוא מוצר מורכב. בבחירת תוכנה מסוג זה מומלץ לבדוק לפחות את הנקודות האלה:  

הגנה באמצעות הצפנה חזקה

מנהל סיסמאות לא רק מאחסן את הסיסמאות, אלא גם מגן עליהן מחשיפה לגורמים עוינים. הדבר מושג באמצעות שימוש בהצפנה וכמובן זו צריכה להיות הצפנה ברמה גבוהה מספיק.

אפשרות לניתוק ולשליטה מרחוק

מנהלי סיסמאות עשויים לכלול אפשרויות מתקדמות של נטרול פעילויות שונות באופן אוטומטי. זהו ביטול של מצבים שונים שבהם הייתם אשר סיסמאות קשורות אליהם. למשל התנתקות מחשבון מסוים של שירות שהתחברתם אליו בעבר באמצעות סיסמה. הדבר עשוי להתבצע גם ללא קשר ישיר לסיסמאות אלא למשל כסגירת טאב פתוח בדפדפן. השורה התחתונה, היא סיוע לצמצום סיכוני האבטחה. 

אפשרות לאימות דו שלבי

פתרונות אלה מובאים היום בחשבון ועובדים יחד עם האפשרות החשובה של אימות דו שלבי. אימות דו שלבי הוא הוספת הליך זיהוי מיוחד נוסף, מעבר לדרישה להזין סיסמה. הליך זה מתבצע באופן רגיל במשלוח קוד זיהוי לטלפון סלולארי, אשר אותו יש להקיש לשם הזדהות והתחברות למערכת מסוימת, זאת בשילוב סיסמה רגילה. כך מקבלים שני שלבי הזדהות ו”מסבכים” גורמים עוינים באופן ניכר במאמציהם לגנוב את פרטיכם ולפרוץ למערכות שונות. הזדהות חזקה כזו חשובה כמובן במיוחד בשביל גישה למנהל הסיסמאות, מאחר שאם יפרצו אליו הנזק יהיה גדול מאוד.

אפשרות לאיפוס סיסמת מאסטר

במנגנונים שבהם אפשר להגדיר סיסמאות, אפשר גם להגדיר אותן מחדש. מנהל סיסמאות עובד נוסף לכך גם עם סיסמה ראשית (סיסמת מאסטר). אפשרות האיפוס והשינוי חשובה בעיקר לגבי סיסמאות מאסטר כאלה.

שלושה מנהלי הסיסמאות המומלצים ביותר  

מבין מוצרי האיכות בתחום זה שלושת הבאים מומלצים במיוחד:  

Lastpass

זהו אחד המוצרים הבולטים והמוערכים ביותר בתחום ניהול הסיסמאות, אשר זמין זה שנים רבות יחסית. תכונה אטרקטיבית מאוד שלו היא ריבוי היכולות בגרסה החינמית. זהו היבט שימושי גם למי שמעוניינים בגרסה בתשלום, מאחר שהוא מאפשר לנסות את התוכנה באופן יסודי מאוד. יש לו כמובן עוד יתרונות לא מעטים אשר אחראים לפופולאריות הגדולה שלו. חיסרון מסוים עשוי להיות העובדה שהוא מגיע כתוסף דפדפן בלבד (מלבד במחשבי מק).

1password

עוד מנהל סיסמאות בולט, אשר כולל תכונות מתקדמות כגון נעילת מכשיר אוטומטית במקרה של גניבה או אובדן. התוכנה מציעה אפשרויות רבות לבחירה, כולל ניהול הסיסמאות באופן מסונכרן בין מכשירים מרובים. מצד שני, 1password לא תומך בסיסמאות חד פעמיות וגם לא באימות רב שלבי.

KeePass

מנהל סיסמאות בולט אשר מאפשר יבוא קל של סיסמאות ממנהלי סיסמאות אחרים, עושר אפשרויות בניהול הסיסמאות ו”קלות משקל” בהפעלה (התוכנה לא מעמיסה על המחשב). עוד יתרון שיקרוץ לרבים באופן מובן הוא שמדובר בתוכנה חינמית לגמרי. למעשה, זהו מנהל סיסמאות בקוד פתוח (פותח על ידי מתנדבים, כך שאינכם תלויים בחברה מסחרית).

סיכום

המסקנה המתבקשת מאליה פשוטה: השלימו את טיפולכם בנושא הסיסמאות והבטיחו שהן מקבלות מענה אופטימאלי, באמצעות בחירת מנהל סיסמאות איכותי ושימוש חכם בו.

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו לקבלת מידע, הטבות ומבצעים

שתפו את המאמר

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

מה זה גיים פאס?

קשה לעקוב אחרי הקצב המסחרר של יציאת משחקים חדשים לשוק, ולפעמים גם קשה לעמוד בהוצאה של רכישת משחקים חדשים באופן עקבי ותכוף. החדשות הטובות הן

תוכנות למחשב

מעבר לתוכנות הבסיסיות כמו נגן מדיה או דפדפן אינטרנט, יש עוד כמה תוכנות מומלצות למחשב שכדאי שכל אחד יתקין במחשב שלו. הינה הרשימה שלנו של

בירור מוצר

שלום, אנא פרטו עד כמה שניתן מה בדיוק הצרכים שלכם, ובכמה עמדות יש לכם צורך.
צריכים עזרה ברכישה?

תוכנית תמחור

גרסאות נוספות

סוג רכישה

תוקף

מאושר ע״י מייקרוסופט

מתאים למחשב חדש/מפורמט

הפעלה (אקטיבציה) לוינדוס קיים

ניתן להתקנה חוזרת

ניתן להעברה למחשב אחר

תומך בכל השפות

שימוש

Home

וינדוס 11 הום ריטייל / Microsoft Windows 11 Home Retail

תשלום חד פעמי
ללא הגבלת זמן
ביתי

המחיר המקורי היה: 699₪.המחיר הנוכחי הוא: 125₪.

הוספה לעגלה

Pro

וינדוס 11 פרו (ריטייל) / (Windows 11 Pro (Retail

תשלום חד פעמי
ללא הגבלת זמן
ביתי + עסקי

המחיר המקורי היה: 799₪.המחיר הנוכחי הוא: 149₪.

הוספה לעגלה

תוכנית תמחור

גרסאות נוספות

סוג רכישה

תוקף

תואם ל

סוג התקנה

ניתן להעברה בין מחשבים

תמיכה

מאושר ע״י מייקרוסופט

לא נמצאו נתונים

לא נמצאו נתונים

לא נמצאו נתונים

תוכנית תמחור

גרסאות נוספות

special_feature2

special_feature4

special_feature5

מוצר זה נמצא תחת שירות התקנה אוטומטית ויותקן בחשבונכם בלי שתצטרכו לעשות שום דבר.

לכן, כחלק מתהליך זה תתבקשו לשתף איתנו בטופס מאובטח את פרטי החשבון שלכם.

כמובן שאין לכם מה לדאוג, המערכת מתקינה באופן אוטומטי לחלוטין ואף גורם אינו חשוף לפרטים שלכם.

חשוב לציין – המערכת לא מחליפה או משנה שום דבר בחשבון שלכם למעט התקנת המוצר.

תוכנית תמחור

גרסאות נוספות

סוג רכישה

תוקף

מאושר ע״י מייקרוסופט

מתאים למחשב חדש/מפורמט

הפעלה (אקטיבציה) לוינדוס קיים

ניתן להתקנה חוזרת

ניתן להעברה למחשב אחר

תומך בכל השפות

שימוש

Home

וינדוס 11 הום ריטייל / Microsoft Windows 11 Home Retail

תשלום חד פעמי
ללא הגבלת זמן
ביתי

המחיר המקורי היה: 699₪.המחיר הנוכחי הוא: 125₪.

הוספה לעגלה

Pro

וינדוס 11 פרו (ריטייל) / (Windows 11 Pro (Retail

תשלום חד פעמי
ללא הגבלת זמן
ביתי + עסקי

המחיר המקורי היה: 799₪.המחיר הנוכחי הוא: 149₪.

הוספה לעגלה